У чоловіка друга сім'я...

Життя на дві сім'ї може тривати роками. І дружина може навіть не здогадуватися про те, що у її судженого є коханка і дитина...


Пам'ятайте, герой Юрія Нікуліна з «Кавказької полонянки» співав: "Якщо б я був султан, я б мав трьох дружин. І потрійною красою, був би оточений. Але з іншого боку... " Реальне життя показує, щоб мати трьох дружин не обов'язково бути султаном, а от бідами і турботами багатоженство (нехай і неофіційне) може забезпечити сповна. Недарма ситуації, коли будь-хто з подружжя перебуває в серйозних відносинах за межами своєї сім'ї, називають «трикутниками страждань».


Звичайно, випадкове знайомство, перше побачення, пристрасна ніч в номері готелю, не завжди і не відразу переростають в щось більше. Інтрижка одруженого чоловіка може так і залишитися для нього лише приємним спогадом, ризикованим пригодою, дивовижним досвідом. Але вона ж може стати відправною точкою. Тій самій, з якої в подальшому дійові особи історії намалюють свій трикутник страждань, взаємних звинувачень і скандалів.

Жінки з підвищеною тривожністю швидко, практично миттєво, підмічають найменші зміни. Вони по деталях, по нюансах визначають чи все в порядку або пора бити на сполох: наприклад, чоловік почав якось особливо доглядати за собою, став закривати очі на те, що раніше викликало його обурення тощо. Якщо тривожний сигнал отримано вчасно і зроблено необхідні дії, розвиток негативного для сім'ї сценарію можна запобігти. Щоправда, єдиного алгоритму дій не існує, адже у кожної історії свій неповторний сценарій. Але загальні моменти виділити можна. Зазначу, що якщо культивувати тривогу, то можна довести себе до нервового виснаження.

Уявімо, що стаж сімейного життя героїв не великий. Між подружжям є взаємне тяжіння, пристрасть, бажання близькості. Просто в сімейній системі стався збій, через який чоловік зважився на легкий роман. У цьому випадку потрібно натиснути на паузу, щоб проаналізувати ситуацію.

Яких почуттів бракує дружині? Адже якщо чоловік відчуває незадоволеність на одному з рівнів спілкування з дружиною (емоційному, психологічному, духовному, поведінковому, сексуальному), він спробує компенсувати брак потрібних емоцій на стороні. Можливо, чоловік потребує більшої уваги і турботи? Можливо, він недоотримує в родині підтвердження своїх приголомшливих сексуальних здібностей (адже для чоловіка це дуже значимо), не відчуває підтримки дружини та її схвалення. Або, навпаки, не може стримати своїх пристрасних поривів. Є і зовсім банальний варіант - дружину просто нудно існувати у форматі будинок-робота-будинок. Важливо також зрозуміти портрет суперниці. Якщо визначити типаж жінки, стануть зрозумілі її сильні сторони і, як наслідок, ті якості, які залучили чоловіка. Визначивши слабкі зони, мудра жінка зможе непомітно внести корективи в спілкування з чоловіком.

Можна піти й іншим шляхом, відкрито впливати на коханого чоловіка і прямо заявити: «Все знаю, терпіти не буду!» Але потрібно розуміти - це гра ва-банк. Чоловік може злякатися, що втратить сім'ю, якщо в нових відносинах ще немає міцної основи, а може і зібрати валізу. Такий спосіб точно не підійде дамам, які не стільки люблять чоловіка, скільки обожнюють його ресурси. Вони реагують на все не емоційно, а раціонально. Зазначу лише, що чоловіки відчувають таких жінок, вони прекрасно розуміють - дружина готова закривати очі на все, заради статусу, матеріального становища, видимої стабільності. Поруч з такими жінками представники сильної статі починають багато собі дозволяти, разом з тим зростає внутрішня незадоволеність шлюбом. І де гарантія, що рано чи пізно на шляху чоловіка не з'явиться жінка, стосунки з якою стануть серйозною загрозою для сім'ї і для того самого штампа?

А тепер інша історія - шлюб зі стажем. Переломити ситуацію в цьому випадку не так просто, адже подружжя вже звикло один одному, немає колишніх емоцій, необузданих пристрастей. Коханка дає чоловікові і емоційне, і сексуальне тепло, а це дуже скрашує його життя. Однак на дружину працює прагнення чоловіка жити за накатаною, прихильність, звичка.


Якщо жінка, яка дізналася про пристрасть чоловіка, хоче зберегти сім'ю, то насамперед їй потрібно заспокоїтися. Не забувайте, коханка тільки й мріє про те, що ви зберете речі звуженого і виставите їх за двері. Тому важливо не переслідувати чоловіка, а займатися собою: записатися на танці, обзавестися новим хобі, щоб бути цікавою для інших людей. Несподіваний дзвінок шанувальника або вечеря з подругою активують тривогу чоловіка (головне з цим не перестаратися). Паралельно можна впливати на цінності чоловіка, робити акцент на дітях, на значенні сім'ї, на майні (якщо у подружжя спільне майно або бізнес, то думка про розлучення і розподіл всього нажитого нестерпна). Іншими словами - потрібно задіяти все, що може стати основою для збереження відносин.

Обережніше слід бути з проявом сексуального інтересу. Деякі жінки починають демонструвати особливу активність у ліжку, думаючи, що дружині банально не вистачає сексу. Але такий «контрнаступ» чоловіки переживають вкрай важко, адже у них не виходить зображати пристрасть, імітувати задоволення. Через це роздратування до дружини може тільки рости.

Якщо сім'я для обох подружжя є цінністю, а шлюб гармонійний на емоційному, психологічному, духовному, поведінковому рівні і лише сексуальна пристрасть згасла, то чоловік навряд чи за власним бажанням піде з родини. До речі, є цікава статистика: з чотирьох чоловіків, які залишили сім'ю, троє шкодують про це, а двоє роблять спроби повернутися. Тож не поспішайте розлучатися!

Але перш ніж починати боротьбу за свій шлюб, жінка повинна визначити, чи готова вона пробачити і зрозуміти. У моїй практиці були випадки, коли дружинам вдавалося зберегти шлюб, але у них формувалося таке почуття образи і ворожості, що вони були змушені працювати з психологом.

Однак не завжди жінки дізнаються про зради, так скажімо, своєчасно. Деякі чоловіки проявляють таланти Джеймса Бонда і Девіда Копперфільда в одній особі. Вони чітко окреслюють межі сім'ї і захищають їх від натисків коханок. Та й мудра коханка, розуміючи, що чоловік не залишить першу сім'ю, не стане вторгатися на територію шлюбу. Так для неї бонусів більше. Повно історій, коли дружини дізнавалися про існування коханки з дитиною тільки після смерті чоловіків.

Припустимо, що стосунки чоловіка з іншою жінкою зайшли занадто далеко - вони стали батьками, а ошукана дружина все-таки дізналася про це. На позашлюбних дітей чоловіки реагують по-різному. Починаючи від викреслення коханки з життя, звинувачень у зрадах, відмов від визнання батьківства. Закінчуючи принциповими заявами: "Це моя дитина. Я буду його утримувати і піклуватися про нього ". У цьому випадку мати малюка вже не сприймається як подружка, відносини з нею переходять на більш серйозний рівень.

Але що робити законній дружині, для якої відразу перекинувся весь світ? Перш за все, проаналізувати ситуацію і отримати об'єктивну оцінку того, що сталося. Якщо чоловік вже протягом багатьох років мав постійний зв'язок на стороні, і більше того, в тому союзі росте дитина, а дружина про це навіть не здогадувалася, значить, стосунки були не настільки райдужні. Тому обманутій жінці важливо визначитися у власних почуттях. Любить - не любить, може пробачити і з цим жити або не зможе, буде вірити далі чоловікові чи ні... І чи потрібен взагалі такий шлюб? А вже від цього буде залежати і подальша тактика. У будь-якому випадку не можна займатися саморуйнуванням, впадати в розпач і скочуватися в депресію і зневіру. Потрібно взяти своє життя у власні руки і діяти. Як? Як підкаже серце.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND