Такі різні жінки: дружина, коханка, друг...

Одного разу в одному зі своїх романів я писав про те, що більшість жінок можна розділити на два типи: жінка-дружина і жінка-коханка. Насправді, цю класифікацію можна доповнити і змінити, додавши ще й такі типи як жінка-друг, жінка-мати і жінка-бізнесвумен.


Коли думаєш про два перші типи, на думку мимоволі приходять слова персонажа хорошого старого фільму «Мужики!». «Як ви думаєте, дівчата, - запитує герой, роль якого чудово зіграв Олександр Михайлов, - чому ми одних з вас любимо, а інших заміж беремо?» І, на думку цього персонажа, відповідь на його питання дуже проста. Хоча насправді...


Традиційно вважається, що закохуються чоловіки в жінок яскравих, красивих і сексуальних, а для сім'ї вибирають тих, що простіше, які, може, і не настільки ефектні зовні, але зате напевно забезпечать їм затишок у побуті і те, що називається. Однак у житті далеко не завжди все складається саме так. Багато чудових, милих, добрих, вірних, господарських і домашніх дівчат так жодного разу в житті і не переступають порогу РАЦСу. А заповітний штамп в паспорті отримують стервозні мегери вільної поведінки, які не здатні включити пилосос, тому що у нього немає пульта, а з усіх можливих страв вміють приготувати тільки шпроти і мариновані огірки. І то за допомогою чоловіка, який відкриває банки.

Але це обставини. А якщо говорити про психологію, то тут відмінності між двома типами простежуються дуже чітко. Жінка-дружина на перше місце ставить сім'ю, причому не стільки навіть дітей, скільки подружні стосунки: успіх і благополуччя чоловіка, його задоволеність шлюбом і їй самою. Вона відмінна господиня, вона домовита, турботлива, ніжна і уважна. У неї завжди вчасно готовий смачний гарячий сніданок і така ж вечеря - це не рахуючи обіду з трьох страв. Вона постійно стежить за собою, щоб подобатися чоловікові, і це стосується як зовнішності, так і саморозвитку. І діти, звичайно ж, у такої жінки теж обов'язково є, вони нагодовані, доглянуті, придивлені, красиво одягнені і добре вчаться. Тому що це теж важлива частина загальної картини сімейного благополуччя.

У жінок-коханок зовсім інші цінності та інші бажання. Для когось із них найважливіше на світі емоційна сфера життя, любов, романтика. Жінка-коханка теж може бути заміжня, але сім'я для неї не настільки значима, як почуття. І якщо в її шлюбі «шекспірівські пристрасті» поступово згасають, такій жінці стає по-справжньому нудно і сумно, і вона запросто може знайти на боці когось, хто буде їй давати те, що їй потрібно.

Втім, чимало серед «коханок» і таких, кому вся ця мелодраматичність зовсім не потрібна. Їх цікавить не романтика, а матеріальні блага. Слову «коханець», який хоч якось натякає на почуття, вони віддають перевагу слову «спонсор» - з усіма наслідками, що випливають з цього.

Для жінки-матері найважливіше діти. Це зовсім не означає, що вона не любить чоловіка або створила сім'ю виключно заради народження дітей, а на чоловіків їй глибоко наплювати. Ні, це зовсім не так. Насправді, вона може всім серцем любити свого чоловіка, тільки ось дитина для неї все одно важливіша і дорожча. І тому, приймаючи будь-які рішення, вона завжди, в першу чергу, думає про них, а потім вже про будь-кого іншого.

Що стосується жінки-друга, то вона в принципі не сильно налаштована на якісь серйозні відносини і зазвичай їх зовсім не жадає. Нерідко вона володіє великою кількістю чоловічих рис і по психотипу багато в чому швидше чоловік, ніж жінка. Для неї цінна дружба у всіх її проявах, але вона, як правило, не прагне до створення сім'ї або навіть до любовного роману.


І, нарешті, бізнесвумен, яка відрізняється від жінки-друга тим, що налаштована не на дружбу, а на кар'єру. Робота і досягнення успіху в ній - головна і часто єдина її життєва цінність. І, до речі, термін «бізнесвумен» тут досить умовний, тому що сфера діяльності таких жінок не обов'язково пов'язана з бізнесом. Це може бути, наприклад, наука, виробництво або навіть творчість. Саме серед актрис, моделей, жінок-режисерів і так далі дуже багато таких, хто заради своєї справи готовий пожертвувати і дітьми, і сім'єю, і любов'ю.

Найцікавішим у цій класифікації я вважаю те, що багато жінок примудряються протягом життя побувати по черзі в декількох категоріях, змінюючи їх залежно від віку і збігу обставин.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND