Причини сімейних конфліктів: поради психологів

Сімейні конфлікти - складна проблема в психології відносин. Ні пошук відповідного партнера, ні справжня любов і бажання бути разом не гарантують відсутність конфліктів у сім'ї.

Щасливий шлюб - шлюб безконфліктний. У цьому переконані багато. Тому, коли конфлікти виникають, партнери часто не готові до них і не знають, як чинити в таких випадках.


Основні причини виникнення сімейних конфліктів

  1. Шлюб не виправдав надій одного або обох подружжя. Можливо, вони були не готові до сімейного життя або пов "язували з ним інші сподівання.
  2. Виявилися проблеми в інтимній сфері. Незадоволеність подружжя або небажання виконувати подружні обов "язки.
  3. Шкідливі звички. Вони можуть стати причиною серйозних конфліктів. До них належать не тільки залежності, такі як куріння, алкоголізм, наркоманія, а й «нешкідливе» сидіння біля комп'ютера або біля телевізора, звичка розкидати брудні шкарпетки, звичка годинами базікати по телефону та інші «дрібниці», які до початку спільного життя подружжя приймало в собі, як належне.
  4. Причиною конфлікту можуть стати побутові проблеми - невлаштованість сімейного життя, різні погляди на ведення господарства, нестача грошей.
  5. Часто сімейні пари, які живуть між собою в мирі і злагоді, вступають в конфліктні стосунки з родичами або друзями партнера. Це теж може стати причиною серйозної сварки.
  6. При появі в сім'ї дитини виникають конфлікти іншого роду. Небажання одного з подружжя брати участь у догляді за малюком, брати участь у його вихованні, різні погляди на принципи виховання дітей.
  7. Причиною гострого конфлікту може стати ревнощі одного з подружжя.
  8. Також до категорії ризику відносять успіхи одного з партнерів у професійній діяльності, конфлікт може виникнути на тлі невдач і неспроможності іншого.
  9. Важливою причиною конфлікту може стати різність інтересів і захоплень, а також різне соціальне середовище і суспільне становище, яке займає подружжя.

Типи конфліктів

Всі конфлікти психологи підрозділяють на два види: конструктивні і деструктивні.

Одні конфлікти є творчими - в процесі їх вирішення подружжя більше спілкуються один з одним, вчаться знаходити нові точки дотику і спільну мову, стають ближчими. Після таких конфліктів відносини стають міцнішими і довірчими. Наприклад, один з подружжя, який менш успішний, може освоїти нову професію і почати допомагати другому, успішному, досягти ще більших висот в його професійній області. Або партнер може перейнятися хобі іншого, і вони знайдуть нове спільне захоплення, яке ще більше згуртує їх.

Деструктивний тип конфлікту руйнує шлюб. Під час таких ситуацій подружжя поводиться агресивно, не бажає поступатися і проявляти розуміння. Часто вони ставлять партнера перед вибором - я або він (вона, воно, вони, це). Після таких конфліктів, навіть якщо партнер зробив «правильний» вибір на користь чоловіка, відносини продовжувати важко, і розбіжності будуть виникати знову.

При виникненні будь-якого конфлікту психологи радять насамперед поговорити і розібратися в його причинах. Висловити свої почуття, образи, претензії. Постаратися згуртуватися і разом боротися проти ворога сім'ї - конфлікту. Зрозуміти один одного, якщо потрібно, пробачити. І почати нове творче життя. Тому що шлюб - це праця. Постійна побудова відносин.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND