Що робити, якщо у вас депресія?

Японський лікар-психіатр Кен'я Міядзіма вилікував депресію, скоригувавши харчування. На початку експерименту він відмовився від усіх препаратів, які приймав, і зосередився на дієті. Які продукти він радить виключити з раціону, щоб перемогти депресію?

Unsplash


Японський лікар-психіатр Кен'я Міядзіма позбувся депресії за допомогою харчування. Він прибрав з раціону продукти, які її викликають.

Смажені стейки

Вони принесуть вам задоволення лише в моменті, яке пізніше обернеться невеселими наслідками. Велика порція червоного м'яса або жирної смаженої риби «каменем» лягає в шлунок і на його перетравлення організм віддає буквально «всі соки», тобто виділяє дуже багато травних ферментів і просто виснажується, залишаючись нездатним активно і повноцінно виконувати свої інші функції.

Для того, щоб розщепити білок, потрібно багато зусиль і часу. Але їжу потрібно пустити і далі по організму.В обробці стейка бере участь не тільки ЖКТ, але і печінка. Поїдання стейку знеструмлює організм, і після ситної вечері так і тягне полежати, сил ні на що немає. Легка їжа і вміння вчасно зупинитися, наїдатися на 80% допомагає тілу легше рухатися і думати.

Їжа з прилавків магазину

Все, що довго зберігається, фабричні торти, напівфабрикати, готові обіди, соуси, консерви тощо, містить харчові добавки - консерванти, іноді барвники, ароматизатори, нітрит натрію, глутамат натрію. Вони допомагають продуктам не псуватися, підсилюють її смакові якості, але шкодять кишковій флорі, порушуючи баланс хороших і поганих бактерій на користь останніх.

Unsplash

Вже чимало досліджень довели взаємозв'язок кишківника з мозком, розмноженням клітин, які беруть участь у пам'яті, проявами аутизму. Також, у дослідженнях йдеться про те, що дисбаланс мікрофлори викликає відчуття тривожності. Крім того, 90% серотоніну, гормону щастя, нестача якого викликає депресію, продукується в кишечнику. Порушена флора заважає забезпечувати організм цим важливим нейромедіатором (речовиною, що впливає на настрій і почуття). Для здоров'я кишечника їжте продукти з пробіотиками (ферментовані), не переїдайте, споживайте багато клітковини, пребіотика, яким харчуються хороші бактерії, і спробуйте інтервальне голодування. Ці заходи допоможуть зберегти здоров'я кишечника і відповідно ментальне здоров'я.


Білі цукор, рис і хліб

Цукор - це ворог № 1 для нашого організму, вченими було доведено зв'язок між вживанням продуктів, що містять цукор і виникненням депресії. Доктор Міядзіма припускає, що виною його важкого психологічного стану була гіпоглікемія. Швидкі вуглеводи - це команда для організму «виробити» інсулін для зниження рівня цукру. А його падіння сприймається як небезпека, відповідно - викидається адреналін.

Unsplash

Заодно гормон виживання викликав підвищене серцебиття, дратівливість та інші неприємні відчуття. Низький цукор також сприяє млявості, апатії, підвищеній тривожності, стомлюваності та розсіяності. Якщо усунути з життя подібні «гойдалки», можна запобігти депресивним статкам. Так що краще їсти цільну, багату мікроелементами і складними вуглеводами, клітковиною і корисними жирами їжу, ніж отримувати миттєве задоволення і потім розплачуватися своїм психологічним станом.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND