Іспанський стартап представив паперові одноразові батареї

Ідея такої батареї була реалізована іспанською компанією Fuelim. Творці розповідають, що в її складі тільки папір, вуглець і нетоксичні метали. Вони уточнюють, що поки така батарейка не зможе привести в рух автомобіль, але відмінно підходить для проведення тестів і аналізів, діагностики різних захворювань. Тобто мається на увазі, що паперова батарея буде живити спеціальні діагностичні прилади.


Fuelium


Творець Fuelim Хуан Пабло Ескіель говорить, що сьогодні одноразові діагностичні пристрої під час використання витрачають менше 1% від усього заряду батареї. Незважаючи на це, тестер разом з батарейкою відправляється в сміттєве відро. Після цього при хорошому розкладі літієві батарейки підуть на трудомістку, або ще сильніше погіршать, екологічну обстановку, поповнивши величезну кількість залишених у землі батарейок.

Хуан Пабло пропонує інший підхід. Його паперові батареї, як і самі діагностичні пристрої, розраховані тільки на одне застосування. У них міститься енергія, якої точно вистачить для проведення тесту, - надлишків не буде. Таке обмеження дозволило не використовувати токсичні метали. І якщо для енергоємних процесів це великий мінус, то для галузі діагностики ефективний плюс. Споживач отримує дешеві батарейки, а природа отримує те, що зможе без проблем переробити сама, навіть без участі людей. Винахідник розповідає, що батареї видають напругу від 1 В до 6 В при потужності 100 мВт.

Графеновий фільтр в один крок очистив воду з Сіднейської бухти

Ідеї

В Університеті штату Нью-Йорк теж знайшли спосіб перетворення паперу на батарею. Там використовували бактерії, що містяться в стічних водах або слині, і складений гармошкою папір. В результаті отримали енергетичний елемент. Загалом папір стає все більш функціональним. Вчені з Університету Дьюка змогли надрукувати флеш-накопичувач на папері. Команді вчених з Техаського університету вдалося створити високопродуктивні почесні транзистори на паперовій основі. А дослідники з Університету штату Вашингтон винайшли «розумний» папір, який може проводити електрику.

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND