«Джеймс Вебб» зробив найчіткішу фотографію зірки в історії

Команда, що працює з космічним телескопом «Джеймс Вебб» заявила, що вони отримали «інфрачервоні зображення найвищої роздільної здатності, коли-небудь зроблені з космосу».

Під час випробувань телескоп сфотографував зірку 2MASS J17554042 + 6551277, також відому як TYC 4212-1079-1. Вона розташована на відстані 2000 світлових років від Сонця.


"Ми повністю вирівняли і сфокусували телескоп на зірці, і його характеристики перевершують всі вимоги. Ми в захваті від того, що це буде означати для науки ", - зазначив заступник керівника оптичного елемента телескопа.

НАСА також підтвердило відсутність критичних проблем або блокувань на оптичному шляху пристрою. Тестова зйомка показала, що дзеркала можуть збирати світло від віддалених об'єктів і без проблем доставляти його до приладів.

«Понад 20 років тому команда НАСА поставила перед собою мету побудувати найпотужніший телескоп, який коли-небудь був запущений в космос, і придумала зухвалу оптичну конструкцію для досягнення складних наукових цілей», - зазначив Томас Зурбухен, заступник адміністратора директорату наукових місій НАСА.

За словами представників НАСА, протягом наступних шести тижнів команда проведе остаточне коригування телескопа, використовуючи алгоритми для оцінки та розрахунку будь-яких остаточних поправок. Після цього команда витратить два місяці на підготовку інструментів.

Телескоп запустили в грудні 2021 року з європейського космодрому в Куру, Французька Гвіана. Він розроблений для вивчення еволюції нашої Сонячної системи.

Читати далі

Вчені знайшли найздоровіших людей на Землі: вся справа в унікальному способі життя


Небезпека безкоштовних VPN. Чому їх не можна скачувати і як захистити себе?

Фізики відтворили здібності T-1000 з «Термінатора-2» в лабораторії

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND