Підживлення айви

Підживлення айви

У пристовбурних колах ґрунт містять у пухлому стані, без бур'янів. Восени, в період опадання листя, ґрунт перекопують на глибину 16-20 см, протягом вегетаційного періоду в міру необхідності рихлять. На ріст і плодоношення айви значний вплив справляють добрива.


Від внесення гною в суміші з мінеральними добривами приріст втечі збільшується на 50-70% і більше, урожай - на 28-35%. Для добрива айви рекомендуються наступні дози мінеральних добрив на 1 м2 приствольного кола для дерев молодше 6-річного віку-суперфосфату 15-20 г, аміачної селітри 12-15, калійної солі 9-12 г у, віці 6-10 років - суперфосфату 20-25 г, аміачної селітри 15-18, калійної солі 13-18 г для дерев понад 10 років - суперфосфату 27-ZO г, аміачної селітри 20-25 та калійної солі 20-23 г понад 20 років - суперфосфату 45 - 60 г, аміачної селітри 35-45, калійної солі 15-20 г. Органічні добрива також слід застосовувати диференційовано залежно від віку рослин. У молодих садках достатньо по 1-2 кг компосту або перегну на 1 м2 приствольного кола, а в плідних - по 3-4 кг. Замість компоста можна вносити пташиний мітку в наступних дозах: у молоді дерева 150-300 г, що плодоносять 600-800 г., на 1 м2 приствольного кола.

На бідних грунтах дозу дещо збільшують, на багатих, а також при одночасному використанні органічних і мінеральних добрив зменшують. Органічні добрива застосовують один раз на 3-4 роки. Важливо правильно встановити терміни внесення добрив, щоб забезпечити дерева необхідними поживними речовинами протягом усього вегетаційного періоду. Восени вносять основну добрива, (органічні, а також фосфорні та калійні мінеральні добрива), щоб створити в ґрунті основний запас поживних речовин для рослин.

Для регулювання росту і плодоношення рослин у літній період по фенофаз використовують окремі елементи живлення.

Основне добриво, як правило, застосовують восени, під час перекопування ґрунту в пристовбурних колах. У першій половині літа айва вимагає більше азоту, а в другій - фосфору і калію. Знаючи цю особливість, підживлення тим чи іншим елементом приурочують до даних термінів.

Кращі результати отримують при підживленні в наступні терміни: перше азотом (10-14 г аміачної селітри на 1 м2) за 10-12 днів до цвітіння, друге - азотом (10-14 г аміачної селітри на 1 м2) після цвітіння, третє - фосфором і калієм (15-20 г суперфосфату іь9-12 г калійної солі на 1 м2 приствольного кола) наприкінці червня. Для молодих дерев можна обмежитися дворазовим підживленням азотом по, 10-15 г аміачної селітри на 1 м2 приствольного кола: перший раз - на початку зростання втечі, другий - через 15-20 днів після першого. Для підгодівлі можна використовувати також бруд і пташиний мітку. Підгодовувати айву рекомендується перед поливами. У перші два роки вирощування рослин у саду добрива вносять у приштамбове коло діаметром 2 м.

Щорічно удобрюваних площа дещо збільшують. У 10-річному віці діаметр пристовбурного кола становить 4-4,5 м. Як булоьзазначено, айва - вологолюбна культура. У районах, де кількість опадів за рік становить не більше 400 мм, айва не може нормально зростати і плодоносити. Ось чому в більшості районів республіки цю рослину слід вирощувати при наявності водних джерел для організації зрошення. Вологість у шарі, де розміщена основна маса кореневої системи айви, повинна становити не менше 60-70% найменшої вологомісткості (НВ). Визначити її можна так.

Якщо стиснути жменю землі в руці вона не розсипається, вологість становить 60-70%, якщо розсипається - показник нижчий, а коли земля ніби протікає між пальцями, то зволоження надлишкове. У районах, де атмосферні опади не забезпечують достатню вологість, в осінньо-зимовий період необхідно проводити вологозарядкові поливи, які позитивно впливають на зимівлю, зростання і плодоношення айви. У Криму можна поливати не тільки восени, але і взимку і ранньої весни. У зоні Степу та Криму айву протягом вегетаційного періоду слід поливати шість і більше разів.


Перший полив-рано навесні, за 10-12 днів до цвітіння, другий - після цвітіння, третій - у фазу фізіологічного опадання зав'язку, четвертий - у період посиленого зростання втечі,.

Підживлення айви

Айва японська: посадка і догляд за чагарником на ділянці

Айва японська - багаторічний екзотичний чагарник, що росте в дикій природі в азіатських країнах. Чагарник любимо і поважаємо садівниками з двох причин. До середини осені на чагарнику дозрівають плоди айви, що несуть в собі цілий комплекс вітамінів і володіють оригінальним поєднанням смаку і запаху. Але не тільки садівники цінують айву, квітникарі і ландшафтні дизайнери поважають рослину за рясне і розкішне цвітіння, можливість використовувати айву в декорі ділянки, складанні яскравої клумби, а також в якості живої огорожі. Як виростити айву на своїй ділянці, розповім сьогодні в цій статті.

Як називається ця рослина?

Навесні, коли ще тане сніг, починають пробуджуватися шкідливі комахи в ґрунті. Для того, щоб вони не потрапили на дерево, потрібно обмотати ствол дерева починаючи з землі липкою стрічкою.

Ксенія Олександрівна Вайнер

Кредит на ремонт - це вихід у 2 випадках: ви поспішаєте в'їхати в нову квартиру або вам потрібен терміновий/капітальний ремонт. Кращі варіанти кредитів тоді: споживчий і цільовий.

Будь ласка, перевірте стосунки на кухні! Якщо ваша взаємодія схожа на танець і ви не стикаєтеся, то у вас ідеальний кухонний гарнітур. або партнер.


Навіть не вбивану троянду Артур Белл можна загубити. Щоб позбутися павутинного кліща і тлі а під рукою немає препаратів, то потрібно просто рясно обприскати троянду мильним розчином

Маленька порада:) Коли клеїте шпалери, краще будуть «приставати» до стіни, якщо спочатку нанести клей і дати хвилини три полежати шпалерам з нанесеним клеєм.

Як виростити айву?

Айва являє собою листопадне дерево висотою до 4 м, шириною стовбура до 50 см і з косими, що піднімаються вгору, гілками. Квітки дуже великі, здебільшого поодинокі. Плоди волосисті, майже шароподібні або грушевидні.

У харчуванні використовують плоди в свіжому і печеному вигляді, а також при приготуванні солодощів, приправ або гарнірів до м'ясних стравах. Крім цінності плодів, кущі айви, володіючи декоративними властивостями, прикрашають дачну або присадибну ділянку. Рослина - хороший медонос.

 

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND