Алича Нижегородська - опис сорту, фото та відгуки садівників

Алича Нижегородська - опис сорту, фото та відгуки садівників


Скороплодний сорт, вступає в пору плодоношення на третій рік після посадки. Не рідкісні випадки, коли зацвітають і рясно плодоносять саджанці в розпліднику.


Регіони, в яких даний сорт Слива домашня, Нижегородська, розкриває на максимум всі свої плодові здібності

Опис сорту сливи Нижегородська

Вітаю вас, мої друзі! Наприкінці 20 століття в сільськогосподарській академії міста Нижній Новгород була виведена слива Нижегородська опис сорту якої буде зараз розглянуто. Новий сорт прекрасно прижився спочатку в Волго-Вятському регіоні, а до нинішнього часу і на більшій частині Росії та деяких інших країн. Він припав до душі багатьом садівникам завдяки своїм характеристикам, в першу чергу, зимостійкості.

Загальний опис сорту

Висота дерева сягає 3-4 м, крона середньої густоти, злегка піднесена. Нижегородській зливі не потрібні запилювачі: вона належить до самоплідних. Фрукти зазвичай з'являються на 4-5 рік, проте нерідкі випадки, коли цвітіння починається вже на 3-й рік.

Збирається врожай наприкінці серпня. У цей період часто трапляється, що під важкою вагою ламаються гілки (і не дивно, адже при правильному догляді виростає близько 35-40 кг фруктів), але не варто надавати цьому великого значення, оскільки вони досить швидко відновлюються. Серед особливостей слід відзначити те, що злива має високу морозостійкість, замерзнути втечі можуть лише при лютих морозах (нижче -35).

Плоди у дерева жовтуваті, при дозріванні набувають темно-фіолетового забарвлення, на смак кисло-солодкі. М'якоть жовтуватого кольору, дуже соковита, чудово відокремлюється від кісточки, що створює додаткові зручності при переробці. Сливи середнього розміру, близько 20-30 г, яйцевидної форми, з трохи загостреним кінцем. Шкіряка гладка. Все це можна побачити на фото.

Особливості посадки і догляду

Щоб правильно посадити дерево, необхідно:


  1. Приготувати 1 кг суперфосфату, склянку вапна, 1,5 відра перегну або родючої землі, засипати в яму шарами, не перемішуючи. Зверху присипати землею.
  2. Взяти саджанець, опустити в поглиблення таким чином, щоб рівень землі в целофановому пакеті дорівнював рівню землі в саду.
  3. Розрізати пакет з боків, присипати ще раз землею, після цього вилучити пакет.
  4. Добре полити дерево, наіскосок вбити дерев'яний кіл поруч з саджанцем і прив'язати один до іншого.

Після посадки про злив потрібно дотримуватися наступних умов вирощування:

  1. Необхідно відзначити брак дерева. Воно схильне до деяких хвороб (наприклад, хорус, швидкий), тому вимагає навесні, влітку і восени обробки від них і шкідників.
  2. Щороку необхідна обрізка.
  3. Удобрювати потрібно починаючи з третього року.
  4. Щоб захистити зливу від опіків і мишей, восени, переважно в жовтні, слід побілити стовбур.

Регіони вирощування

Завдяки високому ступеня стійкості до морозів сорт можна вирощувати не тільки в Москві і Московській області, а також на більшій частині території Росії, в гірських і північних районах Данії, Швеції та Норвегії.

Не забуваємо ділитися цією новою і корисною інформацією на своїх сторінках у соцмережах. Ваші друзі скажуть вам спасибі.

Сайт про сад, дачу і кімнатні рослини.

Посадка і вирощування овочів і фруктів, догляд за садом, будівництво і ремонт дачі - все своїми руками.

Слива-алича (фото) вирощування і сорту

Алича - посадка і відхід

Аличу по праву можна назвати однією з найбільш скороплодних кісточкових культур. Скороплодних, значить, дуже швидко дають плоди після посадки саджанця. Дивно, але врожай аличі можна я зібрати вже на наступний після посадки рік.

РІДКІСНЕ НАСІННЯ РОСЛИН ДЛЯ ВАШОГО САДУ - ДОСТАВКА БЕЗКОШТОВНО. ЦІНИ ДУЖЕ НИЗЬКІ. Є ВІДГУКИ

Алича - перші плоди

Квапливою аличу називають ще й за те, що плоди більшості її сортів дозрівають одними з перших, при цьому за такий короткий період розвитку вони встигають накопичити достатню кількість Сахарів, щоб задовольнити будь-який, навіть найбільш вибагливий, смак.

Ризикувати і висаджувати слабобозимостійкі сорти аличі не варто, адже шкодять їй іноді навіть не сильні зимові морози, а відлиги посеред зими.

Вони можуть «розбудити» сплячі нирки, а наступні за ними морози - погубити більшу частину з них або навіть вас без врожаю.


Крім нирок в особливо суворі зими страждають скелетні гілки, від поворотних заморозків гинуть квітки, причому нерідко...

Вибираємо найкращі сорти аличі

Маса плоду аличі зазвичай залежить від сорту, причому чим пізніше плоди дозрівають, тим вони зазвичай більші. Відрізняються пізні сорти ще й зимостійкістю, що дозволяє людям, які погано орієнтуються в сортименті, відрізнити слабозимостійкі від високозимостійких. Запам'ятайте - чим пізніше дозрівають плоди якогось конкретного сорту, тим зимостійкість його, як правило, нижча.

Що стосується маси плодів, то в залежності від сорту вона сильно різниться і може коливатися від 12-16 г до 50-70 і навіть більше. На жаль, жителям центральних районів і більш північних регіонів Росії можна розраховувати на плоди вагою максимум 35-38 г.

Крім цукрів багаті плоди аличі ще й біологічно активними речовинами і вітамінами, що говорить про їх корисність, а в міру щільна м'якоть і пружна шкіряця, а також кісточка, яка зазвичай дуже легко відокремлюється, дозволяють використовувати їх для будь-яких видів переробки.

Найпопулярніші сорти аличі

Завдяки селекційній роботі створено чимало прекрасних сортів, придатних для вирощування в різних кліматичних зонах Росії. Всього сортів аличі в Держреєстрі на поточний момент 26 штук.


З них для Центрального та Центрально-чорноземного регіонів підходять 7 сортів. Найновішими, які виведені в 21 столітті, є: «Злато скіфів» (2005), «Клеопатра» (2004), «Мара» (2002) і «Несміяна» (2005). Звичайно, з рахунків не варто списувати і такі перевірені і надійні сорти, як «Кубанська комета», «Мандрівниця» і «Знайдена», які дають смачні плоди масою близько 30 г, що дозрівають в середні і ранні терміни відповідно. Що стосується новинок, то культивар «Злато скіфів» формує плоди масою близько 36 г і відрізняється суперраннім терміном дозрівання, сорт «Клеопатра» дає плоди масою близько 37 г, дозрівають вони ближче до кінця літа, сорт «Мара» формує плоди масою 20-23 г, які можна їсти починаючи з кінця серпня, і сорт «Несміяні» дає плоди масою близько 30 г.

Алича активно зростає, і часто крона загущається вже на 6-й рік життя саджанця.

Щоб цей процес уповільнити, потрібно проводити щорічну санітарну обрізку - видаляючи, зрізом на кільце, сухі, зламані втечі і ті, що ростуть всередину крони.

Правильна посадка аличі

Саджанець будь-якого з цих сортів на ділянку бажано висаджувати ранньою весною, коли ґрунт відтанув і прогрів, але як мінімум за тиждень до розпускання нирок. При осінній посадці ризик того, що незміцнілі рослини підмерзнуть, дуже великий, хоча купувати саджанці бажано саме восени, тому що вибір і посадкового, і сортового матеріалу набагато краще. Конкретний термін посадки залежить від регіону, де ви проживаєте, якщо брати область Тамбовську і всі регіони, що належать до п'ятої зони, то цей період припадає приблизно на середину квітня, в більш прохолодних регіонах період посадки може зсуватися на початок травня.

Не забувайте ще й про те, що багато сорти аличі самобесплідні, тобто для того, щоб отримати хороший урожай, а іноді і взагалі хоч скільки-то плодів, потрібно висаджувати на ділянці кілька різних сортів. Із зазначених нами самоплідністю може похвалитися лише сорт «Кубанська комета».


Незважаючи на те, що зазначені тут сорти відрізняються досить високою зимостійкістю, все-таки відводити під рослини бажано місця кромні, де накопичується побільше снігу та не досаджують північні вітри, проте разом з тим в місці, де буде рости алича, не повинна збиратися і довго стояти тала або дощова вода, а ґрунт звільнятися від снігу якомога раніше.

Особливості агротехніки аличі

Посадку аличі здійснюють у посадкові ямки, вириті за розміром кореневої системи, в підставі яких потрібно влаштувати дренаж (галька, бита цегла, керамзит) і покласти 3-4 кг поживного ґрунту. Розміщувати саджанець потрібно так, щоб не заглибити кореневу шийку, це важливо. Після посадки слід полити рослини (10-15 л) і замульчувати верхній шар перегноєм або сухим грунтом.

У перші кілька років важливо стежити за пристовбурним колом - видаляти там бур'яни, розпушувати ґрунт. Починаючи з п'ятого року життя саджанця бур'яни будуть вже небезпечні - їх можна просто скашувати. Що стосується поливів, то вони обов'язкові тільки в посушливі періоди сезону (12-15 літрів під кожну рослину).

Плоди аличі встигають починаючи з червня і по кінець вересня, але існують сорти, плоди яких дозрівають навіть у жовтні

Турбота про врожай

В осінній період не забудьте захистити аличу від гризунів, що обожнюють її солодку кору, пластиковою сіткою. Нею потрібно обернути стовбур після випадання першого снігу на висоту близько 15-18 см.

Найприємніше, звичайно, - це збір плодів. Приступають до зняття врожаю залежно від термінів дозрівання плодів конкретного сорту. Враховувати потрібно те, що повністю визрілі плоди набагато смачніші і соковитіші, однак вони майже не зберігаються і погано транспортуються, тому якщо потрібно їх далеко везти, то зривати краще раніше.


Вирощування аличі - дачники і садівники діляться досвідом

З аличою в плюсі

Алича (Prunus cerasifera) зустрічається далеко не в кожному саду, а шкода. Це плодове дерево має масу достоїнств: невибагливістю до ґрунту, непоганою зимостійкістю і відмінною врожайністю. Головне ж гідність аличі - стійкість до більшості хвороб, що вражають великоплідні садові сливи і вишні. Тому навіть у найбільш несприятливий для кісточкових рік вона порадує врожаєм смачних і цілющих плодів.

Алича для соусу, десерту, варення

Сортів аличі виведено досить багато. Ягоди можуть сильно відрізнятися за величиною, фарбуванням, смаком, термінами дозрівання. Іст

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND