Айва Ла Шон - опис, відгуки, посадка і догляд

Айва мускатна - відгук

Айва в своєму саду: як виростити айву. Цілющі властивості плодів

Друзі та читачі мого відкликання, здрастуйте!


Травень порадував своїм швидким і раптовим цвітінням і крім інших садових рослин у мене на дачній ділянці рясно зацвіла айва.

Подивимося відомості про загальну характеристику цього дерева:

Айва - рослина, що належить до сімейства Розбарвних. Досягає у висоту 7-9 метрів. Про корисні властивості терпких плодів відомо з давнини. Деякі історики стверджують, що саме айва була яблуком, з написом «чудовим», яке в результаті отримала Афродіта. Лимонно-жовті плоди цінуються за приємний аромат і кисло-солодкий смак. Айва - прекрасне доповнення до страви з м'яса, з неї виходить хороший компот, джем і варення.

Зробила для Вас фотографію самого дерева, щоб було зрозуміло, як воно виглядає на тлі інших насаджень.

У мене в саду росте мускатна айва, плоди її восени після дозрівання покриті своєрідним одягом.

Коротка характеристика айви Мускатної:

Середньошаровий сорт, невибагливий у вирощуванні. Легко адаптується до навколишніх умов. Успішно росте навіть на ущільнених мізерних грунтах. Йому не страшні морози і тривала посуха.

Мускатна айва має сильний імунітет - хворіє дуже рідко. Плоди - середнього розміру, маса - до 250 грн. Айва покрита щільною гарматою, схожою на війлок. М'якоть - світло-бежева, волокниста, жорсткувата. Смак - приємний, солодкий з яскраво-вираженою кислинкою.


Оскільки до плодів ще не дійшло і я маю намір показати їх Вам восени, в жовтні місяці, зараз милуюся тільки її цвітінням.

Правила посадки і догляду:

Айва теплолюбива, вона добре переносить посуху, крім того, їй ніпочем навіть місячні повені, тому вона прекрасно росте в місцях з неглибоким заляганням ґрунтових вод. Найкраще місце для айви - відкрита ділянка на південній стороні. Незважаючи на те, що айва росте на будь-яких грунтах, найкраще вона плодоносить на добре розпушених важких грунтах, а на легких супісчаних землях айва, хоч і вступить в плодоношення раніше, і врожаї буде давати більш скромні, і проживе менше. Висаджувати айву потрібно в період спокою - навесні або восени.

Як я доглядаю за айвою навесні:

Весняний догляд за деревом починаю ще до початку сокоруху.

Видаляю сухі гілки, уражені хворобами, а також зламані снігом або вітром. Потім обрізаю гілки, щоб дати айві зростання. Коли починають розпускатися нирки - обробляю бордоською рідиною. Тільки потрібно уважно стежити - якщо айва розпустила квіти - обробляти вже не можна. Також в цей час проводжу побілку дерева і вношу мінеральні добрива безпосередньо під ствол дерева.

Догляд за айвою влітку:

Айва влітку так само, як і навесні, потребує прополювання і розпушування ґрунту в пристовбурному колі і в міжправдях. Якщо пристовбурне коло замульчоване, то роботи у вас буде менше. У липні проводять підживлення айви повним мінеральним добривом.

Осінній відхід:

Дозріває у мене айва зазвичай наприкінці вересня, на початку жовтня. Після зняття плодів рясно поливаю дерево, а коли воно скине листя - коли дерево знаходиться в періоді спокою - проріджую і омолоджую гілки.

Як айва зимує:

Коріння у айви знаходиться у верхній частині ґрунту, саме тому її потрібно зігріти до настання морозів. На зиму я накриваю листям ділянку ґрунту навколо дерева, а також роблю навколо айви сніговий замету, коли рясно випадає сніг.


ОНОВЛЕННЯ 28 вересня 2018

Друзі мої! Ось і прийшов оксамитовий сезон, який і подарував нам вересень. а разом з ним чудові плоди айви. Як я Вам і обіцяла - показую яблука, які вже є на сьогоднішній день:

Вони ще не зовсім зрілі, але пару тижнів і яблука стануть повністю жовтими. На сонечку вже починають жовтіти, як бачите.

ОНОВЛЕННЯ 1 жовтня

Спостерігаючи за айвою, виявляю, що яблука швидко дозрівають, наливаючись сонячним світлом. Ось так вони виглядають на 1 жовтня:


Ось так виглядає дерево в загальній картині:

З яблуками, які практично обліпили гілки, айва швидше нагадує великий куст: Так і повинно бути, робити з неї дерево не варто, а якщо Ви залишите гілки нижче і на них будуть плоди, то восени під вагою яблук гілки просто лягають у траву, роблячи красиву жовто-зелену корону.

Айва - неприхітне чудове дерево. Вона обдарує Вас весняним паханням квітів, а восени - рясним урожаєм плодів.

Про корисні властивості плодів айви напишу, коли покажу вам дозрілі яблучки. Чекайте літа і осені і оновлення мого відкликання.

ОНОВЛЕННЯ 8 ЖОВТНЯ (через тиждень)


Плоди айви все більше наливаються сонячним кольором, відображаючи небесну красу:

Найвищі гілки нахиляються все нижче, відчуваючи вагу яблук:

Це дерево мимоволі нагадує мені ворота раю, настільки ефектно і привабливо виглядають соковиті яблука айви, полонюючи своєю красою.

Чекаємо повного дозрівання айви.

ОНОВЛЕННЯ 22 жовтня 2018 року


Жовтень - верхівка осені. Плоди айви все ще залишаються на дереві, чекають перших заморозків, коли можна буде зібрати їх. На сьогоднішній день вони виглядають дуже смачно і привабливо:

Відбиваючи сонце, лні і самі схожі на маленькі сонячні планети, які, поставившись на гілках, радіють навколишньому світу.

Ще недовго і айва яблука айви будуть зірвані для приготування найсмачніших і цілющих страв.

Можете також прочитати про чагарник, який замінює огорожу: Роза Робуста

Айва японська, або Хеномелес: вирощування, посадка і догляд

Ранньою весною в палісадниках і живих огорожах червоно-помаранчевим полум'ям горять гілки дивовижної рослини. Це цвіте айва японська, або хеномелес. Квіти її, оранжево-жовті, а

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND