7 найсолодших сортів жимолості для справжніх солодкоїжок

У природі налічується понад 190 видів жимолості. І багато її сорти плодоносять солодкими і дуже корисними ягодами. Якщо ви посадите на своїй ділянці жимолість, то отримаєте від неї подвійну користь: красиві квітучі посадки і смачний, багатий вітамінами, урожай. Ось 7 сортів жимолості, які порадують вас солодкими і соковитими ягодами.

Ленінградський велетень

Балакуча назва вказує на місце виведення сорту і розмір рослини. Чагарник виростає від 2 до 3 метрів у висоту і виглядає дуже декоративно за рахунок округлої і густої крони. Стиглі ягоди синього відтінку сягають 4 грамів, мають прекрасний смак і великий відсоток аскорбінової кислоти.


Їх можна заготовляти на зиму у вигляді компоту, сушити і заморожувати. Ще один плюс даного сорту: висока морозостійкість і хороший імунітет до різних хвороб.

Захоплення

Жимолість цього сорту крім прекрасного смаку популярна у садівників через свою скороспілість. Не потрібно чекати кілька років першого врожаю. Ягоди з'являються вже в перший рік висадки саджанця. Ягоди середнього розміру відрізняються деякою терпкістю і довго зберігають свіжість після збору. Самі кущі невеликі, близько 1,5 метрів у висоту, і дуже акуратні.

Амфора

Спеціально виведений сорт, який чудово почувається в північних регіонах. У нього є особливість - кора благородного гранатового відтінку, яку із задоволенням використовують дизайнери при оформленні дачних ландшафтів.

Плодоносить Амфора на третій рік, ягоди з товстою шкіркою не дуже ароматні, але смак мають оригінальний, з легким післясмаком гірчинки.

Сильгінка

Цей сорт з'явився в результаті селекції і по праву відноситься до найсолодших представників сімейства жимолостних. Досить високий розлогий куст володіє красивим зеленим листям і круглою кроною. Великі ягоди густо покривають чагарник, в хороший рік з однієї рослини можна отримати до 3 кг цінного врожаю.

Єдина складність - вчасно зняти плоди з куща. Ягоди некріпко тримаються на гілках і легко обсипаються.


Сибірячка

Ще один сорт, про який не потрібно турбуватися під час травневих заморозків. Дає повноцінний урожай вже на другий рік життя. Відноситься до ранніх сортів, стиглі ягоди можна збирати в першій половині літа. Темні фіолетові плоди за формою нагадують краплю.

Смак ягід збалансований з легкою кислинкою. Сам чагарник дуже декоративний, густо переплетені гілки можуть послужити хорошою заміною звичного зонування на ділянці. Сибірячка не вимагає особливого догляду, чагарник добре переносить як морози, так і брак вологи.

Попелюшка

Один з найнижчих сортів їстівної жимолості. Висота дорослого куща не більше 1 метра, цвітіння починається рано, ваша ділянка швидко прикраситься великими світлими кольорами. А в середині червня вже можна буде збирати перший урожай.

Ягоди дуже смачні, відрізняються від інших сортів земляничним ароматом і соковитою м'якоттню. Попелюшка невибаглива у догляді, добре переносить перепади температури і володіє стабільною врожайністю.

Лазурит

Середньої висоти рослина, виростає не більше 2 метрів у висоту. Оригінальна форма листя, з ніби гофрованою поверхнею, надає цьому сорту особливу декоративність. Перші квіти з'являються наприкінці квітня - на початку травня. Ніжно - рожеві суцвіття виглядають дуже привабливо. У сорту циліндричні плоди густого синього кольору. Шкірка тонка і кілька бугриста.

Смак ягід солодкий і вишуканий, Лазурит садівники відносять до десертних сортів жимолості. Плоди збираються шляхом струшування з гілок, і відразу йдуть в їжу або переробку, їх не можна довго зберігати.

Який сорт висадити на ділянці, вирішувати вам. Порівняйте основні показники і зробіть вибір. Будь-яка з перерахованих рослин принесе вам задоволення, адже жимолість має некапризний характер і хорошу врожайність.


COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND