Огірок Алекс F1 - опис сорту, фото, відгуки, посадка і догляд

Огірок Алекс F1

Хорошої продуктивності вдається домогтися при дотриманні стандартних доглядових процедур. Сорт віддає перевагу теплому клімату і потребує великої кількості сонця. Потрібно правильно вибирати місце для посадки. Урожай формується одночасно через місяць після сходів, всі огірочки одного середнього розміру. М'якоть дуже хрустка, без гіркоти і пустотілості.
Запилювачі не потрібні, і без них формується велика кількість зав'язків, пустоцвітів не буває. Плодоношення триває до жовтня за гарної погоди. Плоди мають багато шипів і сильне опушення, шкурку доводиться зчищати перед їжею.


Універсальний у всіх відношеннях сорт. Добре росте на незахищеному ґрунті, під плівковим укриттям і в теплиці. На балконі або підвіконні теж можна, але врожайність помітно падає. «Алекс» самовимований, без участі комах формується достатня кількість зав'язків. Після появи сходів урожай встигає приблизно через 35 днів.
Плодоношення тривале, завершується не раніше середини жовтня. В одному вузлі формуються 1-3 зав'язки. Сорт характеризується щільним опушенням, при вживанні у свіжому вигляді шкірку доводиться зчищати. Смакові якості хороші, огірки не бувають пустотілими, завжди соковиті а ароматні, хрустять. При використанні плодів для зимових заготовок вони не втрачають смак і хрусткість. Визрівання врожаю відбувається практично одночасно, щоденний збір урожаю не потрібен. Чим раніше зняти з куща стиглі огірки, тим швидше почнеться формування нових зав'язків.
Сорт гібридний, стійкість до більшості хвороб культури висока. Комахи-шкідники проявляють помірний інтерес, постійна обробка інсектицидами не потрібна. Складного догляду не вимагає, особливі умови для вирощування створювати не обов'язково.

Ледве знайшла це насіння, виробник білоруський і довелося замовляти упаковки поштою. Насіння було пофарбоване в зелений колір, висаджувала я їх в грунт пророщеною розсадкою, при пророщуванні зійшло все насіння. Через те, що гібрид не потребує запилення бджолами, квітки з часом зав'язалися самі по собі, так з'явилися перші подоби огірків. У свій час всі кущі перебували під плівкою через погану погоду і поки інші сорти в'яли і росли без зав'язок, «Алекс» щосили розростався і огірки потихеньку ставали більше.
Кущі гілкові, з маленькими листочками. В одному вузлі було по 5 зав'язків, висаджувала по дві рослини на 1кв. метр, зовсім не формувала. Формування потрібне тільки при висаджуванні в теплицях. Єдине, що дуже важливо при догляді - потрібно виконувати прищипування над 3-м листком на бічних втечах. Решта нюансів вирощування найбільш звичайні.
Поливати треба 2 рази на день не холодною водою, удобрювати мінеральною підживленням і органікою. І обов'язково потрібно збирати урожай, не давати огіркам переростати. Смакові якості огірків при своєчасному зборі високі, плоди хрусткі, солодкуваті, можна солити, але краще їсти в свіжому вигляді.

Опис сорту огірків Алекс, його характеристика і вирощування

Серед великої різноманітності гібридів голландської селекції є один цікавий екземпляр - огірок Алекс f1. Він у 2007 році занесений до держреєстру рослин Російської федерації для вирощування в закритому і відкритому грунті у всіх регіонах Російської Федерації.

Опис плоду - дрібнобугристі зеленого кольору, при збиранні корнішонів досягають розміру в 70-90 грам, при розмірі 9-11 сантиметрів. На поверхні видно короткі смужки жовтого кольору і щільне опушення.

Зеленці щільні, при розрізі відсутні порожнечі. Насіння дрібне, смак солодкий огірковий без гірчинки. Врожайність близько 5 кілограмів на 1 квадратний метр огіркової посадки при правильному догляді.

Сорт призначений для універсального використання. Підходить для свіжого вживання і маринувань. Не володіють стійкістю до переростання. При зборі товарний вигляд зберігає 94% плодів.


Позитивні якості огірка Алекс

При вирощуванні сорту на своїх присадибних ділянках городники відзначили наступні позитивні якості куща і плодів:

 • ранньоспілість;
 • високий урожай;
 • відмінні смакові якості;
 • стійкість до багатьох захворювань;
 • хороші товарні якості;
 • універсальність у застосуванні.

Таких результатів можна домогтися, якщо вирощувати огірки згідно з правилами по догляду за рослинами.

Посів насіння

Оскільки насіння проходить передпродажну підготовку та обробку, їх можна не замочувати перед посівом. Огірки сорту Алекс f1 вирощують посадкою насіння на грядки і пророщуванням розсади.

У першому випадку потрібно переконатися у відсутності заморозків після посіву насіння. Якщо потрібно отримати урожай раніше, тоді насіння садять будинки на розсаду, а потім при настанні гарної погоди пересаджують на постійне місце зростання. При такому способі вирощування врожай дозріває на два тижні раніше належного терміну.

Перед посівом насіння землю потрібно один раз знезаражити шляхом поливу грядки окропом з додаванням марганцівки, а потім укрити її плівкою на тиждень. Тільки після цих маніпуляцій можна бути впевненим у безпеці рослин.

Вирощування огірків

Вирощується Алекс також, як і інші сорти, ніяких особливих заходів проводити не треба. Характеристики догляду за рослинами огірків:

 • полив;
 • прополку;
 • добриво;
 • своєчасний збір плодів.

Полив проводять під корінь, в теплиці можна збудити фітофтороз, якщо лити воду на листя рослини. На грядках при горизонтальному вирощуванні під корінь поливати проблематично, тому ллють воду з лейки на весь куст. Тільки процедуру слід проводити рано вранці або пізно ввечері, в моменти, коли сонце не світить. Інакше рослини отримають сонячний опік і загинуть.


Прополку проводять у міру зростання трави, цю процедуру також важливо виконувати. Якщо на огірках буде багато трави, тоді всі поживні речовини будуть йти в бур'яни, не залишаючи живлення огіркам.

Підживлення проводиться для насичення ґрунту, а потім і рослин, мінеральними речовинами. Без харчування рослини будуть погано рости і дадуть мізерний урожай. Зазвичай підживлення робляться три рази за сезон мінеральними та органічними добривами:

 1. Перший раз після досягнення саджанцями двотижневого віку.
 2. Вдруге, коли огірочки зацвітуть і формуватимуть зав'язки.
 3. Втретє, при дозріванні плодів.

Найпопулярніші різновиди добрив органічного характеру:

 • перегний;
 • поміт курячий або коровий гній;
 • компост.

Ці добрива підгодовують землю для кращого росту рослини. Важливо не перегодувати ґрунт, при великій концентрації грунт перегорить і на ньому кілька років нічого рости не буде.

Мінеральні добрива, що використовуються для підживлень:


 • сечовина;
 • суперфосфат;
 • аміачна селітра;
 • амофос;
 • калійна сіль.

Цими підживленнями удобрюють землю і ллють розведений склад на кущі за допомогою розпилювача.

Завдяки своїм якостям, огірок Алекс отримує позитивні відгуки з усіх куточків Росії. Ось один з них.

Тамара Володимирівна: "Вирощую сорт Алекс з самого його народження, смак не змінюється. Росте відмінно і на грядці, і в теплиці. Урожай завжди хороший, плоди всі один в один, красиві. Раджу всім спробувати у себе огірок Алекс, не пошкодуєте ".

COM_SPPAGEBUILDER_NO_ITEMS_FOUND